Seyhan ve Ceyhan nehirleriyle beslenen bereketli Çukurova toprakları, kadim insanlık tarihinde ölümsüzlük ve sağlıklı yaşam arayışlarının merkezi olmuştur. Lokman Hekim’in ölümsüzlük ve sağlıklı yaşam iksirini bulduğuna inanılan bu şifalı topraklarda çiftçilik yaparak bu kutsal mirasa sahip çıkan Tezcan ailesi tarımsal sanayide de öncülerden olmuştur.

Ticari hayatına 1997 yılında başlayıp yatırımlarıyla Türk ekonomisine katkı sağlayarak sektördeki konumunu güçlendiren Tat Nişasta, tamamı yerli sermaye olan Tezcanlar Yatırım A.Ş. bünyesinde yer almaktadır.

Tat Nişasta, doğadan aldığı gücü çalışanları ve paydaşlarıyla birlikte kaliteli, inovatif ürünlere dönüştürerek ülkesine ve müşterilerine sürdürülebilir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Tamamı GDO’suz olan nişasta ve nişasta bazlı ürünler, başta gıda sektörü olmak üzere tekstil, kağıt, yem gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Gıda ve yem sektörüne yönelik üretilen ürünlerin tamamı non-GMO ( Ohne Gentechnik & Non-GMO Project ) sertifikalıdır.

Tat Nişasta, dünya üzerinde Kristal Fruktoz ve Modifiye Mısır Nişastaları üretebilen az sayıdaki tesislerden biridir.

80’den fazla ülkeye ihracat yaparak yurtiçinde olduğu gibi uluslararası arenada da Coca-Cola, PepsiCo, Unilever, Danone, Mondelez, Nestle, Ferrero, Dr. Oetker gibi lider gıda üreticilerine hammadde sağlamaktadır. Tat Nişasta, Türkiye’de ve dünyanın birçok noktasında tüketilen gıdaların hammadde tedarikçisi olmaktan gurur ve mutluluk duymaktadır.

Üretim tesisimiz, yüksek kalite standartlarını, dünya çapında benimsenmiş ve kabul görmüş BRC ve FSSC 22000 Gıda Güvenliği sertifikasyonlarıyla belgelendirerek tüketicilere güvenilir ve kaliteli ürünler sunmaktadır.

Tat Nişasta güvenilir, çevreci, etik ve kaliteli hizmet anlayışıyla nesiller boyu devamlılık sağlayarak hayata değer katmaya ve iz bırakmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Doğanın bize sunduğu kaynakları akılcı, verimli ve çevreye saygılı kullanarak yenilikçi, kaliteli ve güvenilir ürünler sunmak

Vizyonumuz

Ürün ve hizmet kalitesiyle sektörün en güvenilen ve tercih edilen kuruluşlarından biri olmak

Fotoğraflar